Balon Üretimi Nasıl Yapılır?

Balon Üretimi ve İmalatı

Balon Üretimi nasıl yapılır diye sorulan soruya bu makalemizde cevap vermeye özen göstereceğiz. Balon Üretimleri ve İmalatları Ham Kauçuk Lateks ile yapılmaktadır, Kauçuk ağaçtan elde edilen beyaz renkte oluşan sıvıdır. Lateks bir çok ürünün üretilmesinde ve imalatında kullanılmaktadır. Balonlar esnekliğini lateks sayesinde sağlamaktadır. Balon üretiminde kullanılan özel kimyasal ve bileşenler sayesinde balon imalatı elde edilmektedir.

Balon yapılırken bir çok işlemlerden geçer ve sonucunda reklam, promosyon alanında kullanılan malzeme elde edilmektedir. Lateks belirli işlemlere uğrayıp sonrasında %40 oranda sıvı oranına sahip olan karışımın pişirilip katı bir hale getirilmesi ile balon üretimi tamamlanmış olur. Balon üretimlerinde kullanılan balon kalıpları porselen kalıplardır.

Balon Üretim Makinesi Fiyatları

Baskılı Balon Üretimi ve İmalat Makinesi

Balonlar üretim hattındaki belirli karışımlara sırayla bandırılmasıyla elde edilmektedir. Dayanıklılık, esneklik ve diğer olması gereken tüm aşamalar tek tek sağlanılıp analiz ve özenle işlemler tek tek sağlanılmaktadır. Belirli bir otomasyon mantığı ile sektöre uygun olarak yapılan balon üretim makinesi sayesinde bu işlemler hızlı olarak sağlanılır ve seri üretim mantığıyla gerçekleştirilmektedir.Karışım içerisinde kullanılan bir maddenin %’lik diliminde bile fark olmasında balonun kalitesi değişiklik göstermektedir.

 

Balon Üretim Makinası

Her firmanın kendisine özgün olarak hazırlamış olduğu makine parkuru kullanılmaktadır. Bunun için her firmanın çalışma prensibi birbirinden farklıdır bu yüzden her firma balon üretimi gerçekleştirirken kendisi özgün olan formül ile üretim ve imalat gerçekleştirmektedir. Bu yüzden her markanın üretimlerindeki gramaj farklı ve üretim farklılıkları bulunmaktadır.

Balon Üretiminde kullanılan formüllerin birbirinden farklı olması balonun dayanıklığını ve kalitesini belirlemektedir.  İç mekan, Dış mekan balon farklılıklarında gramaj olarak değişiklikler de söz konusudur.